רובה אקרילית לריצוף

רובה הוא החומר הממלא אך החריצים בין המרצפות, בין אם בחדר האמבטיה או בכל הבית. כאשר השנים חולפות, לא רק המרצפות נשחקות, אלא גם הרובה. ניתן להבחין בצורה בולטת בלכלוך המצטבר בין החריצים ועל גביי הרובה וזה בין היתר מה שהופך את הריצפה מלוכלכת ומכוערת.

בנוסף לכך, שחיקת הרובה מאפשרת לנוזלים לחדור מבעד לחריצים, דבר שעלול להסתיים בנזק רב הן אצלכם והן אצל השכנים במידה ואתם גרים בקומה גבוהה מהם.

נוזלים מצטברים בין החריצים באופן קבוע בחדר האמבטיה ולכן חשוב להתקין ריצוף ורובה איכותיים בחדר זה, אך גם בסלון ובכל מקום בו אתם עושים ספונג'ה ושוטפים את הבית. בריצוף חוץ, שמש שוחקת עוד יותר את האבן ואוכלת את הרובה ועלולה להיווצר שלולית ונזילה מתחת לא ריצוף.

זו הסיבה שכאשר אתם מזמינים פוליש הביתה, אחד הדברים החשובים ביותר הוא לדאוג לא רק להברקת המשטח אלא ליצירת רובה חדשה ואיכותית בין החריצים.

כל עבודות הפוליש תחת קורת גג אחת - רובה אקרילית לריצוף עם פרו פוליש

חידוש רובה ותיקון רובה הם שלבים חשובים לפני כל עבודת ליטוש והברקה או כאשר יש כבר שחיקה גדולה מדי והרובה ספגה יותר מדי לכלוך. ליטוש שיש וליטוש אבן יכולים להיעשות על ידי מילוי רובה אקרילית לריצוף או על ידי מילוי רובה אפוקסית.

ההבדל בין רובה אקרילית לבין רובה אפוקסית:

רובה אקרילית היא בסך הכל רובה על בסיס מלט, צמנט או בטון אשר מדללים אותה עם מים עד שמגיעים למרקם של משחה. לעומת זאת רובה אפוקסית היא חומר קשה יותר הנוצר מהוספת וערבוב חומר מקשה לתערובת. רובה אפוקסית חזקה יותר ורובה מתייבשת מהר ולכן חשוב למהול אותה בחומר המקשה באחוז המתאים ולבצע את העבודה במהירות לפני שהיא מתייבשת ולהחליק אותה ברמה מתאימה לתוך החריצים עד ליצירת קו ישר עם הריצוף, לא פחות ולא יותר מקו הבלטה.

רובה אפוקסית אוטמת בצורה נפלאה את החריצים ומתאימה לאיטום חדרי אמבטיה ורחצה. היא מעולה גם לחידוש רובה.

לסיכום העניין : רובה אקרילית קלה יותר לעבודה , מעט פחות חזקה אך מספיק טובה לאיטום בפנים הבית בחללים הגדולים . רובה אפוקסית חזקה יותר ומתאימה לאיטום בחדרי אמבטיה ובמרפסות . בכל מקרה יש לבדוק את הוראות היצרן ולמלא את הרובה בהתאם לאורך החריצים על מנת שיאטמו בצורה שווה וישרה כפי שצריך לפני הליטוש וההברקה הסופיים .

חשוב לדעת : מילוי הרובה נקבע לפי ערבוב החומרים ועל מנת להגיע לצבע ולגוון הרצויים , צריך להכיר את החומר הייטב . כמו כן צריך לדעת כמה חומר לשים וכיצד לשטח את הרובה לפילוס מושלם עם האריחים.

טיפ: יש לחרוץ את הפוגות ולהסיר בעזרת סכין את הרובה הישנה לפני מילוי רובה חדשה להידוק טוב יותר ואיטום איכותי יותר של הרובה . הרובה צריכה להימרח בדייקנות ויש לתת לה התייבש ולהיזהר שלא להרטיב את הרצפה כ-24 שעות לאחר מכן.

ההבדל בין רובה אקרילית לריצוף לרובה אפוקסית. חברת פרו פוליש מספרת על הניסיון של עם חידוש הרובה ברצפה בעזרת סוגי רובה השונים

רובה

רובה אקרילית
20-30 למטר
  •  

רוצה לשמוע עוד?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

החדשים של פרו פוליש:

תישארו מעודכנים 🙂